Investiční zlato Golden-Invest.cz – Vaše zlatá budoucnost

Najít vhodný prostředek ke zhodnocení volných finančních prostředků na bankovním trhu je téměř nemožné. Nabízí se tedy alternativa, investiční zlato. Tento drahý kov má velmi dobrou pověst stabilního růstu, navíc ani do budoucna není důvod ke změně trendu. Zlato vám může vydělat desítky procent ročně.

V současné době si můžete vybrat mezi téměř jistými spořícími účty, které nepokryjí inflaci nebo mezi velkým rizikem a zhodnocením kolem 5 % (v bankovním sektoru). Ovšem zlaté slitky nabízejí mnohem větší potenciál k zisku při menším riziku. Samozřejmě i u zlata, stejně jako u kterékoliv jiné investice, určitý poměr rizika existuje.

Pokud se podíváte na historický vývoj ceny zlata, zjistíte, že tímto vývojem lze proložit rostoucí křivku. Cena investičního zlata roste na burze již desítky let. Samotná cena má rostoucí tendenci již po staletí. Zlata je omezené množství a je tedy logické, že s klesajícími zásobami roste cena. Navíc je velmi nepravděpodobné, že by se zlato vyrábělo synteticky. Obava z umělé výroby je nejsilnější například v případě investičních diamantů, již nyní je možné diamant synteticky vyrobit. To by mohlo mít za následek prudké snížení ceny investičních diamantů. Něco podobného u zlata v horizontu desítek let nehrozí.

Investice do zlata

Stále nevíte, proč investovat do zlata? Snadná směnitelnost kdekoliv na světě, nejstabilnější růst mezi komoditami, respektive drahými kovy, malá velikost i hmotnost, nezávislost (na státu, bance, fondu) a další výhody. Pokud zlatu stále plně nedůvěřujete, využijte ho k diverzifikaci portfolia a investujte do něj pouze část volných finančních prostředků.

Investiční zlato dnes můžete nakoupit jednoduše přes český eshop z pohodlí vašeho domova. I české eshopy mají pravidelně aktualizovanou cenu a nabízejí nejkvalitnější zlato švýcarských a rakouských společností. Zárukou kvality je například Argor Hereaus nebo Münze Österreich. Jedná se o firmy, které zpracovávají zlato nejvyšší kvality, ryzosti (999 z 1000). Nákupem u těchto známých „gigantů“ máte kvalitu i snadnou směnitelnost (kvůli známé značce) zaručenou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.