Ekologická likvidace vozidel Praha

Ekologická likvidace vozidel Praha. To se snadno řekne, ale co když máte autovrak určený k ekologické likvidaci, stojí vám někde v lepším případě na parkovišti v Praze, nebo v horším případě někde u silnice, případně na odtahovém parkovišti po nehodě? Už vám v hlavě naskakují částky za odtah na vrakoviště a co víc, ta „ekologická likvidace“ bude určitě něco stát, když je to ekologická likvidace. V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, protože je ekologická likvidace vozidel zdarma a většinou i s odtahem!

Zdarma? Bez nějakých ale?

Nějakým těm „ale“ se samozřejmě nevyhneme, pojďme si to vysvětlit. Ekologická likvidace je ze zákona zdarma a zpracovatel si za ni nesmí nic účtovat. To platí ale jen pro kompletní autovrak. To znamená, že z něj nesmí chybět části označené jako nebezpečný odpad. Samozřejmě nemusíte vytírat uniklý olej ze silnice, myšleno je to tak, že nemůžete čekat likvidaci zdarma, když dodáte polovinu automobilu.

A jak je to s tím odtahem?

Ohledně odtahu zákon nic nenařizuje, ale každý zpracovatel k ekologické likvidaci zpravidla nabízí odtah zdarma, pokud se mu to vyplatí. Nelze čekat, že si pojede z druhého konce republiky pro běžný rodinný vůz, ale v případě, že máte vrak zajímavého automobilu, nejsou tyto výlety výjimkou. Pokud takový autovrak vlastníte, kontaktujte nás!

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.