Osobní bankrot jako cesta z dluhů

Máte problémy s dluhy? Například v minulosti jste nezaplatili pokuty za jízdu načerno v MHD. Roky plynuly a váš dluh narostl do současné podoby.Nebo jste si ocitli v tíživé situaci, kdy jste byli nuceni si půjčit určitý obnos finančních prostředků.

Bohužel přišli jste o práci, tím pádem jste nemohli splácet své peněžní závazky. Nesplacené dluhy narůstaly o poplatky za nedodržení doby splatnosti, penále a jiné sankční poplatky. Vy teď díky tomu dlužíte horentní sumu peněz. V roli dlužníka jste se mohli také ocitnout v případě, že jste někdy neuhradili pojistné příslušné zdravotní pojišťovně, fakturu za elektřinu, vodu, plyn či telefon. Tuto platbu jste odkládali na neurčito. Určitou dobu vám to procházelo, ale přijde den, kdy se musíte tomuto problému postavit čelem. Pokud dlužíte více věřitelům, pak bude pro vás osobní bankrot tou správnou cestou.

Abyste mohli podat osobní bankrot u příslušného soudu, musíte splnit několik základních podmínek. Dlužíte-li dvou různým věřitelům a to po dobu nejméně třicet dnů po době splatnosti. Je zapotřebí, abyste byli v platební neschopnosti. Měli stálý příjem, se kterým jste schopni po dobu pěti let splatit minimálně třicet procent svých závazků. Šanci mají i lidé bez jakéhokoliv majetku, ale tyto případy je zapotřebí prokonzultovat se specialistou na oddlužení. V neposlední řadě nesmíte mít záznam v trestním rejstříku za majetkové trestní delikty. Tato trestní bezúhonnost se kontroluje za posledních pět let.

Osobní bankrot mohou nyní využívat nepodnikající občané, manželské páry, tak i podnikatelé za specifických podmínek. Touto legální cestou se můžete zbavit všech svých dluhů. Určitě se vám obrovsky uleví, budete moci bezstarostně každodenně usínat. A co více, zbavíte se napětí a stresu. I když to podobu pěti let nebude mít vůbec lehké.

Zkuste navštívit pobočku v Praze. Úvodní schůzka je zdarma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.