Střešní okna Velux

Díky zasklení od firmy VELUX mohou střešní okna výborně izolovat i při použití v pasivních domech. Střešní okna prohřívají interiér v zimě, ale zároveň jej chrání proti nadměrnému přehřívání v létě a to díky speciální úpravě sklem v objektu.  Dalším parametrem je pak tloušťka a provedení jednotlivých skel střešních oken.

Pokud potřebujeme uspořit energie a rozhodneme se investovat do izolací, je dobré spočítat, za jak dlouho se nám investice do nízkoenergeticky náročných staveb vrátí. Například investice do podkroví domu je třeba dokonale naplánovat. Střešní okna v podkroví musí ochránit interiér proti slunečnímu žáru v létě, ale i proti chladu v zimním období. Po celý rok proti dešti a nepohodě a také před vniknutím nežádoucích osob.  Výběr vhodných skel pro střešní okna je proto mimořádně důležitý pro Vaše budoucí pohodlí, náklady a bezpečnost. Pasivní domy mívají kvalitní zasklení, kde je minimální součinitel prostupu tepla. Díky domu dům splňuje náročné podmínky pro energeticky úsporné stavby. Skla střešních oken do podkroví brání úniku tepla v zimě a chrání interiér proti nadměrnému přehřívání v letním období. Zasklení střešních oken VELUX splňuje všechny náročné požadavky pro energeticky úsporné stavby jak pro pasivní, tak pro nízkoenergeticky náročné domy.

Střešní okna určená pro pasivní domy mají dobré tepelně-izolační vlastnosti.  Na celkové skladbě okenního zasklení a na jeho ploše záleží to, kolik tepla z domu bez užitku odchází. Dvojskla či trojskla jsou účinnou zábranou, ale závisí také na na tloušťce a provedení jednotlivých skel. Důležitý parametr pro střešní okna je také použitý plyn v meziskelním prostoru jednotlivých oken. Ale asi nedůležitější hodnotou je tepelná prostupnost skla i okolí, a to u celého okna. Jsou to ty nejdůležitější parametry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.