Pivní lázně Chodová Planá

Hledáte tip na víkend, na který zaručeně jen tak nezapomenete? Přijeďte si tedy odpočinout do nejvyhlášenějších pivních lázní v Česku! Pivní lázně Chodová Planá jsou celosvětově známé pivní lázně, takže se o jejich kvalitu rozhodně obávat nemusíte. Během dnů, které se zde rozhodnete strávit, se příjemně uvolníte, načerpáte energii do dalších dnů a svěží a odpočinutí se poté budete zase vracet domů.

O pivních lázních celkově, se traduje pověra, že jsou určeny pouze pro zapřisáhlé milovníky piva. Přesný opak je však pravdou. Blahodárné účinky, které tyto koupele v pivních přísadách na těle zanechávají, jsou samozřejmě vhodné pro všechny. Pití piva je jen zpříjemněním a dalo by se také říct, že jakousi třešničkou na dortu celé této procedury. Navíc tyto koupele nejen dodávají energii a uvolňují tělo, ale také zlepšují krevní oběh, čistí pokožku a póry, roztahují stažené svaly a dokonce prý mají i omlazující účinky. Chcete se přesvědčit na vlastní oči? Pak i Vy navštivte tyto pivní lázně.

Pivní lázně Chodová Planá mají kromě svých procedur také jednu velkou zvláštnost, kterou je sklepní pivovarská restaurace vytesaná přímo do skály. V této originální restauraci je místo až pro celkem 260 hostů a čepují zde místní kvasnicové pivo, pro které si jezdí mnozí lidé z dalekého okolí. Kromě této restaurace je v pivovarských sklepeních umístěno ještě také pivovarské muzeum. Právě zde se tedy dovíte vše o pivovaru, historii lázní, zajímavostech při výrobě piva, prohlédnete si exponáty a poté se vydáte na komentovanou prohlídku celého pivovaru.

V lázních Chodová Planá se čepují celkem 3 různé druhy piva. Jediné lahvové pivo, které zde najdete je pak speciální nealkoholický ležák, který zajisté ocení všichni řidiči nebo zdravotně omezení pacienti. Pokud přemýšlíte nad pobytem v těchto lázních, rozhodně nebudete litovat. Jsou zde připraveni na pacienty jakéhokoliv pohlaví a věku, takže se nemusíte obávat toho, že si procedury náležitě nevychutnáte. Navíc se zde umožňují i pobyty pro více osob, takže můžete vyrazit buďto s partnerem nebo společně se svými přáteli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.