Příběh Egypta zavede diváky k jednomu z kořenů civilizace

Na kanálu Viasat History bude uveden Příběh Egypta, dokumentární seriál zobrazující fascinující osudy jedné starověké civilizace.

Příběh dlouhý celých pět tisíciletí společně se štábem v rámci čtyř dílů seriálu postupně rozkrývá profesorka Joann Fletcherová, proslulá specialistka na starověký Egypt. Diváci se z jejích úst dozvědí například původ vzniku egyptského národa a třeba i jeho písma, daňového systému či mumifikace nebo příčiny „sinusoidy“ hospodářského vývoje státu.

Dokumentární seriál ukáže, jak fungoval starověký Egypt jako stát, včetně zajímavých detailů, jako je soulad biblických příběhů s archeologickými, historicky ověřenými důkazy; cizinci coby vládci země; obětování rodin raných stavitelů hrobek zaživa; změny klimatu coby push faktor pro migraci či obchod; nebo překvapivě slušné postavení žen v egyptské společnosti.

K dosud nepříliš známým skutečnostem patří i to, že Egypťané jako první postavili první verzi Suezského průplavu. Novodobý průplav byl přitom otevřen po dlouhých přípravách až ve druhé polovině 19. století!

Příběh Egypta bude možno zhlédnout na kanálu Viasat History každé pondělí mezi 18. dubnem a 9. květnem od osmé hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.