Jak si kdo ustele…

Základem zdravého spánku je kvalitní rošt a zdravotní matrace. Jen správně zvolená kombinace roštu do postele a matrace nám umožní dobrý spánek, nemůže ho ale zajistit.

Do hry vstupují i další faktory kromě pohodlné postele. Jedním z nich jsou kvalitní lůžkoviny. Peřina a polštář tvoří nedílnou součást postele. Vybrat si můžete přírodní variantu z vlny nebo peří, která má v naší zemi dlouhou tradici. Čí babička doma neměla nadýchanou péřovou duchnu… Používá se i například ovčí vlna merino, která dokáže díky svým izolačním schopnostem udržet tělo ve stejné teplotě. Ocení ji nejen osoby, které trpí revmatismem. Vlněná vlákna totiž pozitivně působí na krevní oběh, bolesti kloubů, šlach a svalů.

Dnes jsou běžnější syntetické materiály, tedy polyester v různých podobách. Asi nejčastější jsou lůžkoviny z dutého vlákna (nebo plného). Jedná se o velmi jemné a lehké přikrývky, které jsou nadýchané a hřejivé, rychle odvádějí pot, biologicky nestárnou a snadno se udržují (lze je prát v pračce). Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky nebo pro děti. Vybrat si můžete z bezpočtu variant. Například s povrchovou tkaninou z biobavlny bez chemických přísad. Dětské lůžkoviny mají specifické rozměry, jsou odolné vůči opotřebení a lze je prát v pračce. Pro nejmenší se bude hodit vyvařovací ložní souprava. Přikrývku můžete volit letní či zimní (liší se množstvím náplně). Dnes je již běžná i praktická varianta dvou přikrývek (tenčí letní a silnější jarní/podzimní), které lze secvaknout dohromady a vznikne tak zimní verze.

Nedílnou součástí kvalitního roštu a matrace by měl být i ortopedický polštář. Pomůže udržet optimální polohu krční páteře během spánku. Na výběr jsou polštáře z paměťové vlny různých velikostí a tvarů, každý si musí najít takový, který bude vyhovovat právě jemu. Ortopedický polštář si určitě nejprve vyzkoušejte.

Ortopedický zdravotní polštář, kvalitní lůžkoviny a správně zvolená matrace a rošt do postele vám pomohou zkvalitnit a zlepšit spánek.

Rosty.cz - postel

Rosty.cz – Jak si kdo ustele…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.