Kalové čerpadlo – užitečný pomocník na zahradě

Máte na vašem pozemku studnu či bazén? Popřípadě potřebujete přes léto zavlažovat vaši zahrádku, skleník či záhonky? Nebo vás trápí podzemní vody, které vystupuji na povrch, jejž zaplavují některé vaše místnosti v domě, jako je sklep, garáž či předsíňka?

Pro všechny z vás je zde ideální pomocník, který oplývá nejenom opravdu dlouhou životností, ale i vysokou kvalitou. Jedná se o kalové čerpadlo, jež je opatřeno dosti silným motorem. Kromě motoru je vybaveno bezpečnostní tepelnou pojistkou, které je zkrátka zabudovaná a to přímo ve vinutí samotného elektromotoru. Právě tento důmyslný systém ochraňuje celý motor před případným zkratem či spálením. Nechybí zde ani plovákový spínač. Součástí standardního balení je i důmyslný adaptér, do kterého lze připojit hadice o různém průměru.


Samo nasávací kalové čerpadlo je k dostání v několika provedeních, výkonech a cenách. K těm nejlevnějším kalovým čerpadlům v podstatě patří model s příkonem 400 W. Tento produkt umí přečerpat přes sedm tisíc litrů vody. Prodává se za 800 Kč. Skvělé je také kalové čerpadlo o výkonu 600 W, jenž zvládne běžně odčerpat přes třináct tisíc litrů za hodinu. Model je opatřen perfektním nerezovým obalem ze špičkové oceli. Váží cca čtyři kilogramy a pořídit si jej můžete už za 1200 Kč.
V nabídce seženete také kalové čerpadlo o výkonu 800 W, které odčerpají až patnáct tisíc litrů vody za hodinu. Tento model je o půl kila těžší než předchozí. Stojí zhruba 2000 Kč.
Na trhu existují modely s výkonem motoru 900 W, které bez problémů vysají až osmnáct tisíc litrů vody za hodinu. Jejich hmotnost se pohybuje okolo patnácti kilogramů. Disponují velmi ostrými rotujícími noži, které dovedou rozsekat jakékoliv kusy či příměsi. Za tyto modely vydáte asi 4600 Kč.
Mimo tito modely si můžete pořídit ponorné kalové čerpadlo o výkonu 1200 či 1600 W. Natrefit můžete také na modely mnohem dražší. Poohlédnout se ovšem dá také po povrchových kalových čerpadlech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.