Po trezory černá díra

Aby trezor dobře sloužil

Moderní trezory od společnosti Tresorag jsou velmi účinným řešením pro bezpečné uložení peněžní hotovosti, cenností, důležitých dokumentů, počítačových dat, zbraní. K bezproblémovému fungování a maximální spolehlivosti trezorů je však potřeba dodržet několik podmínek, a to zejména:

  • trezory používat výhradně k účelu, pro který jsou určené;
  • instalaci trezorů svěřit odborníkům;
  • pečlivě dodržovat pokyny k obsluze trezoru.

Chcete-li mít bezpečně uloženy důvěrné, tajné či přísně tajné dokumenty, je potřeba pro tento účel využívat ohnivzdorné trezory na dokumenty, případně speciální ohnivzdorné archivační trezorové skříně. Potřebujete-li ochránit počítačová data před zcizením, zmagnetizováním či vlhkostí, je vhodné pořídit si zvláštní ohnivzdorný trezor pro nosiče počítačových dat. Musíte-li mít k dispozici vysokou hotovost, je nezbytné její uložení v pancéřovém trezoru. Jste-li legálními držiteli zbraní, jste ze zákona povinni je zabezpečit proti zneužití, ideálně uložením ve speciálním trezoru na zbraně. Pokud provozujete kancelářskou budovu či ubytovací zařízení, potřebujete trezor pro uložení klíčů.

Také zabudování trezoru do zdi či nábytku není radno podceňovat. Instalovat trezor amatérsky se nemusí vždy vyplatit, protože laik si ve většině případů nedokáže představit, jaké nástroje a techniku používají zloději při vloupání, a tak by se mohlo stát, že na majitele neodborně zabudovaného trezoru pak „ze zdi tupě zírá po trezoru černá díra“, jak zpívá Karel Gott.

V neposlední řadě je potřeba si pečlivě prostudovat všechny pokyny k obsluze, které je nutné krok za krokem přesně dodržovat, při manipulaci s trezorem nespěchat a nepanikařit. Vhodné je rovněž v určitých intervalech měnit číselnou kombinaci zámku a číselný kód si dobře uschovat, aby k němu neměl nikdo nepovolaný přístup. Ne však tak, jak se to stalo řediteli jedné bankovní pobočky, který si číselnou kombinaci zámku uložil do stejného trezoru, ke kterému tato číselná kombinace náležela.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.