WPC terasy

Kompozitní WPC terasy jsou směsí dřevěných pilin a plastu. Poměry těchto dvou materiálů se liší podle značky a kvality, dřevěných pilin je přibližně 50-75%.

Výhody WPC terasy

WPC terasy mají výhody drahých exotických dřev a zároveň nemají jejich nedostatky. Nepodléhají plísním, atmosférickým vlivům a nechutnají dřevokaznému hmyzu. Životnost WPC terasy se udává v rozmezí 20-30 let beze změny vlastností, což znamená, že vydrží mnohem déle, nemusí pak ale vypadat jako nová. Samozřejmě záleží i na ošetřování a zacházení s terasou. Na přímém slunci může lehce blednout, pokud v dutých profilech zamrzne voda, může ji lehce poškodit a tak podobně.

WPC terasy se také můžou vyrábět z recyklovaného plastu, což snižuje zátěž na životní prostředí a zvyšuje využitelnost plastových odpadů.

Údržba WPC terasy

O WPC terasách se mluví jako o bezúdržbových. Ano, nemusíte je sice natírat, ani chránit, ale nějakou tu údržbu si zaslouží. Předně je dobré jakékoliv znečištění ihned umýt vysokotlakým čističem. U dutých prken je také dobré zajistit, aby v dutinách nezůstávala špína a voda. Krátkodobě to sice terasám nevadí, dlouhodobě by ale takovéto znečištění mohlo způsobit změnu vzhledu terasových prken (skvrny apod.).

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.