Snadné ovládání, velký displej to je telefon pro seniory

Většina lidí je v současnosti majiteli minimálně jednoho mobilního telefonu. S přibývajícími léty dochází k různým zdravotním problémům a ke snižování schopnosti pohybovat se. Proto byl pro starší uživatele vynalezen mobil pro seniory, který je vyvinut přesně pro jejich potřeby.


Rozdílů mezi mobilem pro seniory a klasickým mobilním telefonem je mnoho. Ten základní spočívá v červeně nebo oranžově zbarveném SOS tlačítku umístěném na zadní straně telefonu. Po jeho zmáčknutí se buď odešle SMS zpráva na předem zvolené číslo, nebo se okamžitě vytočí číslo na záchrannou službu a nebo telefon začne vydávat velmi hlasité zvuky, aby upoutal pozornost lidí v okolí. Starší lidí mají velmi často problémy se zrakem či se sluchem.

Na tyto problémy mobil pro seniory myslí a je na ně připraven. Tento telefon je vybaven velkými klávesami s dobře čitelnými písmeny a číslicemi, aby senioři neměli problém vytočit číslo nebo odeslat někomu SMS zprávu. Oranžové podsvícení displeje také usnadňuje celkovou viditelnost znaků na obrazovce. Mobil pro seniory se vyznačuje také hlasitějšími zvuky oproti klasickým mobilním telefonům. Pokud jste byli zvyklí u vašeho minulého telefonu na běžné funkce, jako jsou kalkulačka, poznámkové bloky, kalendář, rádio či budík, nemusíte mít strach, že o ně u mobilu pro seniory přijdete.

Některé druhy tohoto telefonu obsahují i další nadstandardní funkce, jako jsou například fotoaparát s kamerou nebo Bluetooth. Obrovskou výhodu tvoří veliká výdrž baterie – až několik dní.
Pokud porovnáte mobil pro seniory s běžným telefonem se všemožnými funkcemi, vyjde vás mnohem levněji. Je možné ho sehnat od pár stovek korun, některé propracovanější a výkonnější modely je možné zakoupit do několika tisíc korun.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.