Dveře do bytu nebo kanceláre

Během rekonstrukce našeho bytu jsem hledal dveře, které by hezky doplnily celkovou architekturu byty. Moje představa byla dřevěné dveře.

Prohledal jsem pár stránek na internetu a nic moc. Když jsem myslel, že počítač vypnu, viděl jsem parádní dveře. Parádní dveře, které jsem si přestavoval a které jsem si vysnil. Dalo by se říct, že podle fotek dveří, jsem si všechna očekávání splnil. Web vlastnil panu Petru Jurečkovi. Pan Jurečka provozuje stolařství a věci k němu uvedené. Než jsem webové stránky prošel, tím víc jsem byl v úžasu a zároveň jsem byl překvapen, co všechno vyrábí a jak pěkně. Ze stánek jsem dozvěděl i o tom, jak hrál hokej (až do extraligy), ale také historii jeho firmy, jak svou firmu provozuje, práce v dílnách atd. Nejvíce mě však zaujal, co vyrobil, které pak vyfotografoval. Nejedná se pouze o různé druhy dveří, jako jsou venkovní dveře, dveře interiérové, dveře z masivu, dýhované, ale také vyrábí kuchyňské linky, kancelářské, jídelní, konferenční stoly, vrata, madla i zahradní nábytek. Není toho málo, že?

Docela se mě líbilo, jak má všechny své výrobky přehledně seřazené do kategorií a roztříděné a a jak se v nich dobře prochází. Proto jsem mohl fotky otevřít vedle sebe a tím se rozhodovat, které dveře by mému byty slušely nejvíce. Dvě nebo tři dveře jsem si pro svůj byt vybral, ale nebyl jsem si jistý, že budu taky speciální dveře, proto jsem panu Jurečkovi zavolal a domluvil návštěvu. Chtěl jsem taky vidět jeho věci, jak vznikají a zjistit, proč si jeho věci získaly oblibu u širokého zákazníků. Pan Jurečko jsem prošel vše, co má rozdělané, společně jsem sedli a dohodli, jak mají vypadat moje dveře. V rámci mé zakázky se mnou samozřejmě řešil i všechno související, jako jsou zárubně, opět vymořené do odstínů, které jsem požadoval v jednotlivých místnostech . Tím jsem pochopil, jaké výrobky uvedl na trh – např. Dveře Juris v několika řadách, dveře Paris a London, dále zahradní nábytek apod. Pan Jureček je totiž zvyklý na zakázkovou výrobu, která je velmi nestandardní, protože zákazníci požadují moření do různých odstínů, které jim ladí s interiérem. Závěrem mi pak Jurečko ukázal svou dílnu, ve které vybavené nejmodernějšími stroji pro práci s kvalitním dřevem, který snese ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a design.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.