Jedinečné pohádkové příběhy mají své kouzlo

Krtečkovy příběhy, Pejsek s Kočičkou, Pat a Mat, Káťa a Škubánek či Míša Kulička – tohle jsou jedinečné pohádky, na které s láskou v srdci vzpomínají malí i velcí. Kreslené příběhy plné humoru a vtipného poučení, provázely mládím spoustu generací. Vzpomeňme společně na to, jak Pejsek s Kočičkou drhli podlahu, nebo jak Krteček toužil po nových kalhotkách i s kapsami.

Nadmíru oblíbené tradiční večerníčky jsou zlatým pokladem obsáhlé české kinematografie. Jejich jedinečné kouzlo je zkrátka nenahraditelné. Některé z pohádkových večerníčků byly tolik oblíbené, že se dostaly i na filmové plátno a DVD disky. Na DVD se objevil například výpravný příběh o Maxipsu Fíkovi a jeho kamarádce Áje, příběhy o Spejblovi a Hurvínkovi anebo populární Krtek. Krteček patří k nejoblíbenějším kresleným hrdinům. Vzpomeňme proto alespoň nejpopulárnější Krtečkovy pohádkové příběhy – Krtek v Zoo, Krtek a raketa, Krtek fotografem, Krtek a koberec nebo Krtek zahradníkem. Ale abychom se nevěnovali jen české tvorbě, zamiřme také k našim sousedům.

V TV obrazovkách se objevuje spousta zahraničních pohádek. Zmínit můžeme třeba příběhy o Bratz panenkách, francouzské pohádky s přírodní tématikou nesoucí název Mrňouskové či stále velmi populární Želvy Ninja. Za zmínku stojí též nesmrtelný svět Pokémonů, který spatřil světlo světa již někdy v roce 1997. Příběhy o odvážném chlapci, kterého na dobrodružných cestách doprovázejí věrní kamarádi, pobláznily velkou spoustu lidí na celém světě. Žádná polská, francouzská či britská malovaná pohádka však nedokáže nahradit tradiční české pohádky, na jejichž vytvoření se podíleli známí čeští umělci. Pojďme se společně alespoň na chviličku vrátit do dětských let a zavzpomínat na milé kreslené příběhy, jejichž kreslení hrdinové zůstávají v našich srdcích stále.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.