Jedna z prvních .cloud domén patří Screen Cloudu

Londýnská softwarová společnost Screen Cloud získala jako jedna z prvních firem v rámci tzv. Pioneer programu doménu z registru .cloud.

Do Pioneer programu bylo zařazeno celkem 30 firem, které doménu s koncovkou .cloud začnou využívat v následujících týdnech. Jde jak o zavedené společnosti, tak o inovativní a perspektivní startupy. Veřejná registrace domén .cloud přitom začne až na začátku roku 2016, takže náskok oněch tří desítek společností dosáhne několika měsíců.

Doménu .cloud sice využijí převážně firmy působící v segmentu cloudových služeb, nicméně vzhledem k oblíbenosti konceptu cloudu bude registr otevřen všem bez omezení. Pioneer program tak byl například vytvořen pro společnosti, které mají nějaký příběh a/nebo vizi, ale nezávisle na tom, v jakém odvětví se pohybují či jakou mají velikost. Tým, jenž má TLD .cloud na starosti, chtěl Pioneer program zpřístupnit mladým firmám i nezávisle na jejich sídle.

Screen Cloud, o němž byla řeč na začátku, je softwarová společnost, jež vyvíjí aplikace poskytované formou SaaS (software as a service), tedy na cloudové platformě. Mít doménu s koncovkou .cloud je pro ni praktičtější než standardní verze .com, a proto se její představitelé rozhodli integrovat tuto doménu do firemní značky. Kromě Screen Cloud se účastníky Pioneer programu staly i firmy Canonical (distributor Ubuntu) či SpamExperts.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.