Migréna a její příznaky

Migréna je zákeřné a velmi nevyzpytatelné onemocnění hlavy, během kterého by měl člověk pouze ležet v posteli se studeným hadrem na čele a nevyvíjet žádnou aktivitu. Jaké jsou ale příznaky této nemoci, lze jí nějakým způsobem předejít?

Rozhodně nejsou příznaky nějak zvlášť patrné. Nicméně nás může migréna potkat, pokud budeme neustále ve stresu, budeme čelit únavě, úzkosti, traumatu nebo pokud bude často docházet k prudkým změnám počasí.

To, co jsem teď vyjmenoval, jsou příznaky migrény s vnějším charakterem. Ten však může být i vnitřní, například když dojde ke změně hladiny hormonů v našem těle. Dochází k tomu třeba během ženské menstruace.

V zájmu každého migrenika je dělat vše proto, aby výskyt záchvatů minimalizoval. Je doporučováno například dodržovat zdravý jídelníček a vyhnout se konzumaci takových potravin, které mohou být viníkem vzniku migrény.

Existují dva typy migrény – s aurou a bez aury. Pokud se jedná o migrénu s aurou, můžeme těsně před záchvaty také pozorovat zrakové poruchy v podobě jiskření nebo záblesku v zorném poli oka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.