TP-Link uvádí úsporný přepínač TL-SG2210P

Společnost TP-Link uvedla novinku v podobě energeticky úsporného přepínače s označením TL-SG2210P.

Přepínač disponuje celkově osmi gigabitovými porty, které podporují technologii Power-over-Ethernet ve standardu PoE 802.3af. Díky tomu lze přímo prostřednictvím ethernetových kabelů připojených do přepínače napájet různá zařízení typu bezdrátových přístupových bodů, bezpečnostních kamer či IP telefonů, a to do celkového příkonu až 53 W.

Uživatelům jsou kromě toho k dispozici také dva kombinované SFP sloty, které jsou určeny k provozu hlasových, datových a video služeb.

TP-Link TL-SG2210P nabízí různé funkce na druhé síťové vrstvě, včetně izolace a zrcadlení portů, protokolu 802.1Q pro WLAN či protokolů STP/RSTP/MSTP. K dalším funkcionalitám patří ty určené k údržbě sítě. Sem patří detekce zpětných smyček, diagnostika kabelů či IMGP snooping. Tato funkce zajišťuje směřování multicastového provozu pouze do skupin, které jej chtějí přijímat.

K dispozici je také Storm Control zabraňující zahlcení sítě broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety, nebo filtrování IGMP pro každého odběratele na úrovni portů, což zabraňuje neoprávněnému přístupu k multicastům. A tím samozřejmě výčet podporovaných funkcí nekončí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.