Seriál na Viasat Explore mapuje záchranu domů po pohromách

Na kanálu Viasat Explore budou mít diváci možnost zhlédnout seriál Zvedání domů, který ukáže průběh záchrany rodinných domů po přírodních katastrofách.

V mnoha částech USA dochází každým rokem k mnoha pohromám. Kromě povodní, které bohužel známe i z našich podmínek, jsou Američané stále častěji svědky (a mnohdy i oběťmi) extrémně ničivých hurikánů. Z poslední doby můžeme připomenout hurikány Katrina, Isaac či Sandy. Jedním z důsledků těchto katastrof jsou i velké majetkové škody.

Problémem je především často dřevěná konstrukce nepodsklepených rodinných domů, která hurikánům a následným záplavám často podlehne. Mnohdy se však stává, že neobyvatelné domy lze ještě zachránit. Vychýlené a do písčitého podloží částečně propadlé budovy je možné na hydraulických zvedácích nadzvednout nad hladinu záplav a vyrovnat tak, aby se v nich opět dalo bydlet.

Na tomto úkolu pracuje například společnost Jeremyho Pattersona, kterou představí seriál Zvedání domů na Viasat Explore. Napínavé příhody Pattersonova týmu je možné sledovat každé pondělí mezi 13. dubnem a 15. červnem 2015 od 21:50 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.