Ošetřující nátěry dřevěných konstrukcí

Dřevo, tak jako ostatní živé přírodní materiály, potřebuje odbornou péči, která prodlouží jeho životnost a zachová jeho krásný přírodní vzhled.

Nátěry dřevěných konstrukcí

Aby vám například dřevěný nábytek vydržel krásný po dlouhá léta, je důležité o něj náležitě pečovat. Dřevo je hlavně v exteriérech velmi namáháno, protože vlhkost může způsobovat plísně a také UV-záření poškozuje povrch dřeva. Pro ochranu dřeva před vlivem počasí a dalších jevů existují speciální ošetřující nátěrové hmoty a lazury. Ekologičtější jsou nátěry dřevěných konstrukcí na vodní bázi, ale je nutné je častěji obnovovat. Světlejší lazury nebo barevné nátěry dřeva neposkytují příliš účinnou ochranu před UV-zářením. U nátěrů krycích jsou ideální světlé odstíny, protože plochy natřené tmavě výrazně teplo akumulují a to dřevu vůbec neprospívá. Proto je vhodné dřevo a dřevěné konstrukce před sluncem chránit. Natěrači cechu Ekomplex dokáží vybrat vhodné nátěrové hmoty nebo lazury a také provádí profesionální nátěry dřevěných konstrukcí v maximální kvalitě.

Postup provádění nátěrů

Nátěry na dřevo v první vrstvě jsou penetrační – napouštěcí. Další vrstvy základní barvou se nanáší na zaschlou a přebroušenou penetraci. Svrchní nátěry dřeva se provádí některým z emailů. Aby v exteriéru nátěry spolehlivě plnily svůj účel, musí být zdvojené v základní i svrchní vrstvě.

Před nanášením nových nátěrů je důležité důkladně odstranit nátěry staré a nepřilnavé. Možností jsou opalovací lampy nebo horkovzdušné pistole a také chemické prostředky pro odstraňování starých nátěrů. Pokud jsou stávající nátěry ještě zachovalé, stačí povrch dobře očistit, odmastit, přebrousit a lze na ně nanášet svrchní nátěr. Jestliže se provádí nátěry dřevěných konstrukcí nových, musí být dřevo vyzrálé, zdravé a hladce přebroušené. Nátěrové hmoty se vždy ředí předepsaným ředidlem podle pokynů výrobce. Nátěry se vždy nanáší v tenkých vrstvách, které lépe a rychleji schnou.

Nátěry lazurovacími laky

Lazury se využívají ke hloubkové impregnaci a k probarvování dřeva, zároveň zachovávají dřevu kresbu letorostů. Podklad pro nátěry musí být čistý, hladký, s vlhkostí maximálně 25 procent. Pokud se jedná o nestejně savé dřevo, nejprve se napustí bezbarvým lakem. Výhodou lazurování je jeho snadná obnova, protože povrch dřeva stačí dobře očistit, přebrousit a opatřit novým nátěrem.

Natěrači cechu Ekomplex

Nátěry dřeva a dalších materiálů provádí zkušení natěrači cechu Ekomplex. Kvalitně natírají omítky a fasády domů, dřevěná okna, dveře i rámy střechy, okapy nebo radiátory v každém regionu České republiky. Všichni natěrači jsou vyškolenými odborníky a provádí veškeré natěračské práce s minimálním omezením domácností nebo firem.

Natěrači cechu Ekomplex mají dlouholeté zkušenosti s různými nátěry dřevěných konstrukcí: nátěry nosníků ze dřeva, kompletní konstrukce dřevěných staveb, střech, štítů i krovů, obvodových dřevěných plášťů budov, zábradlí, žebříků, schodů, chat, přístřešků, laviček, odpočívadel, houpaček, kolotočů, prolézaček, věží, rozhleden, stožárů, mostů, plotů, dřevěného nábytku a dalších.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.