Vysoká škola a závěrečné práce na konci studia

V dnešní době je úspěšné dokončení vysoké školy pro uplatnění nezbytnou záležitostí. I pro studenty je těžké vysokou školu zvládnout. Každý vysokoškolský student musí zakončit svoje studium závěrečnou prací pro daný stupeň studia. S každým vyšším stupni studia se náročnost a podmínky napsání závěrečné práce zvěčňují.

V prvém stupni (bakalářském) musí student napsat bakalářskou práci. Pokud má zakončené všichni zkoušky a úspěšně obhájí bakalářkou práci, získá titul Bc. Počet stran je podmíněn od požadavek vysoké školy, fakulty i školitele. Je obvyklé mít 30 a více stran.

V druhém stupni (magisterském, inženýrském) musí student napsat diplomovou práci. Pokud má zakončené všichni zkoušky a úspěšně obhájí diplomovou práci, získá titul Mgr., Ing., připadne jiný. V druhém stupni je mnoho speciálních označení titulu. Diplomová práce má 50 stran a více.

V třetím stupni (doktorandském) musí student zpracovat dizertační práci. Pokud má zakončené všichni zkoušky, má dostatek vědeckých publikací, splní ostatní podmínky a úspěšně obhájí dizertační práci, získá titul Ph.D. Výzkumní dizertační práce může mýt různý počet stran od 80 a více ale kompletní dokument může mít o 200 listů.

Dobře přípravou pro vypracování závěrečných prací je pozorně a pečlivě psát seminární práce a jiné studijné materiály. Je to takový začátek, odraz kdy student nadobude potřebné znalosti a praxi. Je potřebné se věnovat škola tak aby vám co nejvíce dala do budoucí práce a života.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.