Swarovski

Společnost Swarovski má opravdu působivou a skvostnou historii. Dnes patří společnost Swarovski ke gigantum v oblasti bižuterie a korálků. Společnost Swarovski rozhodně tedy stojí za Vaši pozornost a zajisté Vás její historie zaujme a nadchne.

Swarovski a její vznik. Společnost založil český rodák Daniel Swarovski v roce 1895. Stalo se tak, když si pronajal továrnu v rakouském městě Wattens a zahájil výrobu broušeného skla. Firmě nikdo v té době nepředpovídal zářnou budoucnost. Pan Swarovski se ale nenechal zviklat škarohlídy a intenzivně pracoval na svém snu. Za několik málo let již Daniel vyváží svoje krásné předměty do celého světa. Největší odběratelé se stávají Amerika nebo Anglie. Swarovski začíná být velice populární značkou a její produkdy chce nejedna vlivná a bohatá osobnost.

Kouzlo společnosti tkví v tom, že vyrábí drahé šperky pro bohaté a na druhé straně vyrábí korálky Swarovski Elements, které si může dovolit každý. Všichni se tedy z těchto korálků Swarovski můžeme vytvořit vlastní originální šperk za zlomek ceny.

Swarovski dnes. Dnes se společnosti nebývale daří a není tedy divu, že si může dovolit zaměstnávat téměř třicet tisíc zaměstnanců ve více jak čtyřiceti zemích celého světa. Swarovski také každoročně zdobí vánoční stromek v New Yorku na Time Square a také křišťál Swarovski naleznete na nejvyšší budově Rockefelerova centra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šperky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.