Na Viasat Explore můžete sledovat stavbu srubů od mistrů

Na kanálu Viasat Explore bude možné sledovat dokumentární seriál Sruby od mistrů, který ukazuje práci šikovných stavitelů.

Seriál sleduje zaměstnance společnosti Pioneer Log Homes, sídlící v kanadském Williams Lake. Zde také dochází k samotným stavbám na zakázku, které jsou následně rozebírány a odesílány náročným zákazníkům po celém světě. Pro tyto muže je dřevo materiálem pro budování vskutku mistrovských děl!

Samotná stavba je vždy nejdříve sestavena ve výrobní hale a poté jsou jednotlivé díly označeny, srub je rozebrán a odeslán na místo, kde má stát „načisto“. Předtím, než se do něj nastěhují noví majitelé, však musí dosychat po dobu pěti let.

Zvláštností řešení od Pioneer Log Homes je, že pracovníci firmy nevyužívají ke spojování trámů a dalších dřevěných prvků žádné vruty ani hřebíky. Jednotlivé kusy stavby totiž do sebe přesně zapadají. Další výhodou je ekologičnost – za každý strom využitý pro stavbu totiž společnost na základě svého závazku zasadí sedm nových.

Seriál Sruby od mistrů poběží na kanálu Viasat Explore vždy v sobotu mezi 19. prosincem 2015 a 1. lednem 2016.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.