Buddhovy energické náramky

Buddhovy energické náramky patří k tradiční čínské medicíně jako nejefektivnější vyžití drahých kamenů.

Náramky jsou navlékané z 21 kamenných kuliček a jednoho poněkud většího kamene nazývaného jako mistrovský kámen, nebo také Guru. Tento počet kuliček a kamene je pevně daný, představuje násobek čísel 3 a 7. V trojici vystupovala božstva a je prvním číslem, které překonává dualitu. Sedmička představuje vesmír, bezpečí a dokonalost. Poslední mistrovský kámen jako dvaadvacátý uzavírající náramek má reprezentovat neprojevené absolutno, které stojí tan časem a prostorem.

Také tvar kuliček má svůj význam, představuje dokonalost a harmonii plnou klidu a vyváženosti. Nakonec i kruh, který kuličky vytvoří na náramku je symbolem úplnosti a dokonalosti.

Dále se tyto náramky specifikují kvalitami, jimiž působí na svého majitele. Můžeme se setkat s Buddhovými náramky z achátu jako kamene odvahy, nebo fluoritu také nazývaného kamenem „géniů“ a třeba i křišťálu, kterému se přezdívá kámen kamenů. Každý z kamenů má své specifické účinky na nositele.

Nejčastěji lidé volí kámen spontánně a podle svého citu, ovšem nejstarším způsobem je se řídit podle znaků zvěrokruhu.

Drahé kameny včetně Buddhových náramku odčerpávají negativní energie, proto se musí také někdy očistit. Očistu provedete ponořením náramku pod tekoucí studenou vodu, nebo přibližně na 5 minut položíme do misky s čistou vodou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šperky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.