Interiérové dveře: moderní design i klasický vzhled

Interiérové dveře jsou určeny k oddělení místností v domácnostech i komerčních prostorech. To zamezí rušení hlasitými či jinak obtěžujícími činnostmi v jiných místnostech a naopak umožní nerušenou práci či odpočinek.

Kromě praktické funkce je důležitá také designová role, kterou interiérové dveře ve vnitřních prostorech hrají.
Jsou nedílnou součástí vnitřního vybavení každého prostoru a tak by měly být v perfektním designovém souladu s tímto vybavením. Pokud zvolíte správné interiérové dveře, můžete dotáhnout váš pokoj k dokonalosti. Naopak, v případě, že výběr dveří podceníte, riskujete, že pečlivě navržený interiér pokazíte nepatřičně působícím prvkem.
K dispozici jsou vnitřní dveře kazetové, plné i s prosklením v mnoha designových variantách. Povrch může věrně napodobovat dřevo různých druhů a barev. Není tudíž problém zvolit provedení, které se bude nejvíce hodit k vašemu nábytku i interiérovým prvkům. Ať už jde o skutečné dřevo, nebo věrně zpracovanou povrchovou úpravu, interiérové dveře mohou být provedeny jako bukové, dubové, olšové, ořechové i jiné.

Základním nosným dílem vnitřních dveří je zpravidla pevný rám ze dřeva nebo dřevotřísky. Zbývající místo ve středu vyplňuje lehčí materiál, jako je papírová voština nebo odlehčená dřevotříska. Celá konstrukce je pokryta tenkou vrstvou speciálního odolného materiálu s některou z mnoha dostupných povrchových úprav.
Z významných výrobců, jejichž sortiment zahrnuje interiérové dveře, lze doporučit společnosti Masonite, sapeli či Solodoor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.