Stavební spoření a překlenovací úvěry

Pokud i vy přemýšlíte o tom, jak budete v budoucnu bydlet, pak vás možná může zajímat produkt s názvem stavební spoření. Jedná se o možnost pro obyvatele, kteří si chtějí spořit na své bydlení s podporou státu. Stavebko, jak je často stavební spoření nazýváno si můžete sjednat u několik českých bank a spořitelen.

Podporu od státu budete dostávat podle novely zákona 1.1. 2011 ve výši desetiprocent z vložené částky. Pokud budete tedy na váš spořící účet vkládat 1500 Kč měsíčně, stát vám k tomu přidá 150 korun. To je výhodná.

Toto pravidla má však horní hranice, která je 20000 ročně. Pokud tedy vložíte více než 20 000 kč za celý rok, nedostanete žádné bonusy navíc, pouze svých deset procent, což je 2000 ročně.

Se stavebním spořením úzce souvisí také překlenovací úvěru. Jejich princip spočívá v něčem jiném. Úkolem překlenovacích úvěrů je pomoci klientům, kteří nemají nárok na řádný úvěr.

Tip: Výpočet úroků z úvěru

Takto díky překlenovacímu úvěru získají peníze ihned, sice trochu nevýhodněji, ale i tak je to uspokojivé.

Pokud vás zajímá více informací o tom, jak si spočítat překlenovací úvěry, podívejte se na naši stránku – Překlenovací úvěr kalkulačka a spočítejte si tam potřebné údaje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.