Blansko vás zve k návštěvě

Blansko je jedním z okresních měst ležících v Jihomoravském kraji, má výhodnou polohu – nachází se asi 20 km od Brna. Toto město je nazýváno jako brána Moravského krasu, jelikož je východiskem většiny turistických stezek vedoucích do této chráněné krajinné oblasti.

Kousek od Blanska se také nachází dvě zříceniny, a to Čertův hrádek a Nový hrad. Mezi další zajímavé historické stavby ležící na území tohoto města patří například blanenský zámek se zámeckým parkem a muzeem, barokní kostel sv. Martina, dřevěný kostelík, který byl v roce 1936 přivezen z Podkarpatské Rusi nebo blanenská radnice. Pokud si budete chtít zpestřit pobyt v Blansku nějakou ze sportovních aktivit, toto město vám nabízí širokou nabídku sportovního vyžití. Můžete navštívit například místní krytý bazén, aquapark nebo přehradu, zahrát si squash nebo bowling. Dále si můžete zajezdit na bruslích na místním zimním stadionu, je zde také vybudována řada cyklostezek, které můžete mimo jiné využít i na projížďku na in-line bruslích.

V Blansku a okolí je mnoho věcí k vidění a určitě se vyplatí tu zůstat na více dní a zajistit si ubytování Blansko. Toto město má velmi dobrou dopravní dostupnost, nachází se na železniční trati Brno-Česká Třebová. Po Blansku a okolních městech a vesnicích je možné využít městskou hromadnou dopravu.

Ubytování Blansko nabízí několik možností.  První z nich je rezervace některého z místních hotelů, kterých se na území tohoto města nachází pět. Můžete si vybrat převážně ze tří hvězdičkových hotelů. Pokud vás nezaujala nabídka některého z výše uvedených druhů ubytování nebo hledáte nějaké finančně výhodnější, můžete využít služeb blanenských penzionů nebo privátů, kterých se na území Blanska nachází mnoho. Poslední možností ubytování v Moravském krasu jsou ubytovny nebo internát patřící k místní střední odborné škole.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.