Historie a současnost elektronického kouření

Elektronické kouření se stává velmi oblíbeným a mnoho kuřáků začíná upřednostňovat tento způsob kouření před tím klasickým. Nápad vyrobit elektronickou cigaretu vznikl již v roce 2000, ale e-cigareta, kterou známe v dnešní podobě, byla patentována až za šest let v Číně.

Se vznikem a výrobou elektronických cigaret jsou spojeny olympijské hry konané v roce 2008 v Číně, kdy se místní vláda tímto způsobem snažila odstranit obrovské množství nedopalků z čínských ulic. U nás se elektronické kouření uzákonilo v roce 2009 a stali jsme se pátým státem, kde byla elektronická cigareta zlegalizována.V mnoha zemích světa je elektronické kouření stále zakázáno, nelegální je například v Austrálii či Hongkongu.

E-cigareta je složena z několika částí, a to z baterie, z atomizéru neboli jádra a z patrony plněné nikotinovou tekutinou. Pokud je jádro a patrona sloučena v jeden celek, jedná se o cartomizér. Elektronickou cigaretu je možné spustit buď stisknutím tlačítka a současným potažením, a nebo pouze potažením z e-cigarety. Elektronické kouření bude vašemu blízkému okolí příjemnější díky tomu, že z elektronické cigarety nevychází klasický kouř, ale pouze nikotinová pára.

Pokud porovnáte elektronické kouření s kouřením klasickým, dojdete k závěru, že elektronická cigareta vám poskytne plno výhod. Jedním z největších pozitiv elektronického kouření je snížení zdravotních rizik, které vám způsobovalo kouření tabákových výrobků. Váš zdravotní stav se celkově zlepší, zbavíte se škaredého kuřáckého kašle a zlepšíte si vaši celkovou kondici. Vaše okolí elektronickou cigaretu také ocení, jelikož je nebudete ohrožovat otravným kouřem a pasivním kouřením. Elektronické kouření bude mít obrovský vliv na vaši peněženku, protože na e-cigarety není uvalena spotřební daň. Nebudou pro vás také již platit cedule „Zákaz kouření“, jelikož elektronické kouření je povoleno všude, s výjimkou užívání e-cigarety v automobilu. A jestliže se již dlouhou dobu snažíte s kouřením tabákových výrobků přestat, tento vynález by vás tohoto otravného zvyku mohl zbavit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.