TP-Link uvedl nové sady powerline adaptérů

Výrobce síťových zařízení TP-Link představil dvě nové sady powerline adaptérů pro přenos internetu prostřednictvím běžné elektrické sítě.

Startovací sady TP-Link AV1000 a AV500 jsou určeny pro rychlé přenosy dat po elektrických kabelech v domácnostech a menších firmách a kancelářích. Oba typy adaptérů jsou vybaveny dvojicí běžných ethernetových konektorů typu RJ45 tak, aby k nim bylo možné zapojit různé typy koncových zařízení s využitím kabelového připojení.

Sady vyhovující standardu HomePlug AV2 zvládají rychlost přenosu dat až 500 Mbit/s (AV500), respektive 1 000 Mbit/s (AV1000). Pomocí výše zmíněných konektorů lze zapojit PC, notebooky, herní konzole, síťové tiskárny či domácí NAS servery. Výhodou je dostupnost kdekoliv, kde je elektrická zásuvka, a dosah do vzdálenosti až 300 metrů.

Powerline adaptéry TP-Link AV1000 a AV500 jsou vybaveny integrovanou 16ampérovou elektrickou zásuvkou, to znamená, že při jejich zapojení do stávající zásuvky nepřijdete o prostor pro napájení dalších zařízení.

Sadu TP-Link AV1000 zakoupíte na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 2 899 Kč včetně daně, TP-Link AV500 pak za cenu 1 589 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.