TP-Link má první VDSL2 modem s Wi-Fi routerem

TP-Link přichází na trh se svým vůbec prvním VDSL/ADSL modemem kombinovaným s Wi-Fi routerem, který podporuje technologii VDSL2, modelem TD-W9970.

Multifunkční zařízení je kromě výše uvedených technologií vybaveno funkcemi tiskového a mediálního serveru a sdíleného úložiště dat. Modem je přizpůsoben službám typu „triple play“ (kombinace datových, hlasových a video služeb). Sem patří mimo jiné třeba interaktivní hry nebo HDTV.

Pokud jde o samotné připojení k internetu, to si lze vybrat následovně – buďto VDSL2 (zajištěna kompatibilita s ADSL2+, ADSL2 a ADSL) s maximální rychlostí 100 Mbit/s pro download i upload, nebo Ethernet WAN pro připojení optikou či kabelem. Samozřejmostí je možnost připojení koncových zařízení bez Wi-Fi modulu jedním ze čtyř ethernetových portů (RJ45).

V oblasti Wi-Fi je podporován standard 802.11b/g/n s maximální teoretickou rychlostí připojení 300 Mbit/s (ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz). Tato rychlost stačí jak pro multitasking, tak pro většinu náročných online operací, jako je streamování videa v HD rozlišení nebo hraní her po síti.

Díky funkci sdíleného disku si uživatelé mohou přes router navzájem posílat data (po připojení externího úložiště), samozřejmě je možné zapojit do příslušného USB 2.0 portu také síťovou tiskárnu. K disku je navíc možný vzdálený přístup skrze FTP server.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.