Major Gamelicker a případ propíchnutého balónku

Major Gamelicker je opravdu zvláštní postava české kriminalistiky. Narodil se v roce 1943, v rodině chudého truhláře a děvečky ze statku. Vystudoval kriminalistiku na Vysokém učení marxismu leninismu (VUML) a stal se oporou pražské kriminálky, zejména díky své politické uvědomnělosti a angažovanosti. Jedním z jeho prvních případů byl i případ propíchnutého balónku, který se odehrál v roce 1965 a o kterém si dnes povíme.

Bloons hry včera a dnes

Dnes, v době kdy můžeme hrát na počítači Bloons, nám přijde doba šedesátých let minulého století poněkud úsměvná. Tehdy také kluci holkám propichovali balónky, ale nikoli s pomocí interaktivních počítačových her, ale s využitím praku nabitého rýží nebo fazolemi či v horším případě kamínky. A na jedné takové pouti se stala i tato zvláštní příhoda. Major Gamelicker tehdy chodil se slečnou, která se jmenovala Anička Rádodajková a onoho osudného dne 22. srpna 1965 navštívili pouť v malebné obci Kácov v Posázaví. Náš mladý, uvědomnělý kriminalista vystřelil přesnou ranou své slečně 2 balónky, které však za malou chvíli prostřelil přesně mířenou ranou Franta Vojířů z nedaleké Zlivy.

Anička plakala, a tak jí náš major koupil nové balónky a přidal k tomu 2 eskyma za 50 haléřů za kus. Když se večer vraceli s Andulou pěšky domů v již notně podroušeném stavu, našli nad Kácovem mrtvolu asi dvacetiletého kluka. Major rázem vystřízlivěl a okamžitě zavolal z místního Hostince u Rakušanů své kolegy z pražské kriminálky, kteří se záhy dostavili v plném počtu 20 osob.

Vyšetřování prokázalo, že smrt nastala kolem 16:00 odpoledne a že byla způsobena střelnou ranou do týla. Gamelicker začal hledat vražednou zbraň a po dvoudenním pátrání se mu jí podařilo objevit u Jana Kuliočka z Tichonic. Ten svou oběť zastřelil proto, že na mladého kluka žárlil. Chodil mu totiž za ženou  když je spolu viděl na pouti jak se k sobě mají a jak jí její milenec kupuje krásné balónky naplněné čerstvým plynem, rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Vypůjčil si od svého otce německou devítku, která zůstala na půdě ještě z druhé světové války, počíhal si na svého soka v lásce a jednou přesně mířenou ranou ho zlikvidoval.

Tímto případem začala sláva majora Gamelickera a od té doby se také traduje jeho záliba v hraní balónkových a bloons her.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.