Řešení pro centralizované Wi-Fi sítě od TP-Linku

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvádí na trh novou řadu řešení pro Wi-Fi sítě s centralizovanou správou a řádově až stovkami přístupových bodů.

Řešení pro komerční využití obsahuje zpočátku třeba hardwarový Wi-Fi kontrolér s modelovým číslem AC500 s podporou až pěti set přístupových bodů či přístupový bod CAP300 s podporou technologie PoE (Power-over-Ethernet), tedy napájení pomocí ethernetových kabelů.

S hardwarovým kontrolérem TP-Link Auranet AC500 jednoduše rozšíříte síť postupným přidáváním přístupových bodů – samozřejmostí je automatická detekce, nadstandardní výhodou pak i automatická konfigurace. Součástí je i dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz, který se stará o to, aby bezdrátová síť byla stabilní a spolehlivá. Kromě jiného lze taktéž zapojit dva kontroléry v uspořádání dual-link, což umožňuje zajistit nepřetržitý provoz.

Přístupový bod TP-Link CAP300 má, jak již jeho název napovídá, maximální rychlost přenosu dat 300 Mbit/s a je možné jej připevnit ke stěně i stropu v podstatě z jakéhokoliv materiálu. Již zmíněná technologie PoE je k dispozici ve standardu 802.3af. Přístupový bod lze nakonfigurovat buďto samostatně, nebo jako součást rozsáhlejší sítě, centrálně řízené kontrolérem Auranet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.