Šachy proti počítači

Přijďte si k nám zahrát šachy proti počítači. Vše zcela zdarma a jednoduše. Stačí hru spustit z vašeho internetového prohlížeče. U nás naleznete mnoho her s tématikou šachů. Klasické šachy i různé alternativy. Pojďte se bavit a zároveň si procvičte své mozkové buňky. Šachy se nadarmo nenazývají hra králů.

A vzhledem k tomu, že články zde musí mít minimálně 150 slov tak si dáme pár zajímavých otázek.

Víte jak se jmenovala hra, která byla předchůdcem šachu? Nevíte? Byla to perská hra zvaná šatrandž. Ale i Peršané jí předtím dejme tomu okopírovali. Praotcem byla indická hra čaturanga. Hrála se ve čtyřech hráčích a házelo se při ní speciální obarvenou kostkou. Figurky byly Rádža, Pěšák, Slon, Kůň a Loď. Navíc se nehrálo všichni proti všem. Hráli proti sobě dvojice hráčů. V této hře neexistoval mat. Stačilo svého Rádžu dostat ne speciální soupeřovo pole, zvané též trůn a protivník byl vyřazen. Navíc Rádža zaujal jeho místo a získal tak kontrolu nad protivníkovou armádou.

Ale stačilo historie. Pojďte si zahrát evropskou verzi 🙂

http://sachy.1ds.cz

Těšíme se na vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Šachy proti počítači

  1. Excalator napsal:

    Šach mám rád a po dlhom hraní som sa rozhodol vyjsť medzi ľudí a prišiel som do nonstop klubu v Poprade kde hrávajú STIGA hokej. To bolo zábavy na prvý krát 🙂 Neľutujem času čo som strávil pri šachu, ale hokej je hokej. http://www.club24.sk to teraz istí keď sa chcem zabaviť, ale šach si stále rád zahrám. Caute

Komentáře nejsou povoleny.