Nové paměťové CF karty Apacer se rychlostí vyrovnají SATA

Tradiční producent paměťových médií, společnost Apacer, přináší na český trh již šestou generaci karty typu CF (CompactFlash). Nová řada zahrnuje celkem tři modely.

Paměťové karty od Apaceru jsou určeny zejména pro různá průmyslová odvětví, od medicíny po vojenství. Náročná odvětví používají karty CF díky slušnému poměru ceny a výkonu i spolehlivosti těchto zařízení.

Inovovaná generace karet Apacer CF6 se skládá z dvou modelů o kapacitě 64 GB a jednoho s kapacitou 128 GB. Přenosová rychlost těchto zařízení činí až 115/80 MB/s, čímž už téměř konkurují rozhraní SATA.

Novinkou je také rozšíření kapacity až na 128 GB, která je velice vhodná pro průmyslové využití. Karta s touto nejvyšší kapacitou využívá čipy MLC (Multi-Level Cell), základem obou „paměťovek“ s kapacitou 64 GB jsou potom čipy SLC, které se mohou chlubit velice dlouhou životností.

Karty podporují přenosové módy PIO-6, Multi-Word DMA-4 a Ultra-DMA-4, které bez výjimky odpovídají specifikaci CFA 6.0. Šestá generace CF karet od Apaceru je taktéž kompatibilní s PCMCIA-ATA a podporuje napájecí napětí 5 V a 3,3 V.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.