TP-Link nabízí Wi-Fi směrovač s propustností do 900 Mbit/s

TP-Link přináší na český trh dvoupásmový směrovač, který nabízí přenosovou rychlost dat až 900 Mbit/s.

Zařízení prodávané pod názvem TL-WDR4900 je doplňkem série oblíbených routerů N750 a N600. Díky tomu, že využívá procesor s frekvencí 800 MHz, zpracovává síťová data velice rychle. Směrovač pracující ve frekvenčních pásmech 2,4 a 5 GHz navíc disponuje celkem šesti anténami (třemi interními pro pásmo 2,4 GHz a třemi externími pro 5 GHz), což má za následek spolehlivé a efektivní pokrytí signálem.

K možnostem konektivity modelu TL-WDR4900 patří jeden gigabitový port WAN a čtyři porty LAN, ale i dva porty USB 2.0, díky kterým k zařízení můžete připojit externí disk pro vzdálený přístup, případně tiskárnu pro tisk po síti. Směrovač pak může fungovat i jako FTP server. K dalším funkcím patří třeba hardwarová podpora překladu adres NAT či podpora internetového protokolu IPv6.

Díky podpoře dvou pásem se už nestane, že by vaše internetové připojení bylo rušeno Wi-Fi směrovači ze sousedství či Bluetooth zařízeními. Pásmo 2,4 GHz s vysokým provozem může být snadno nahrazeno méně využívaným pásmem 5 GHz.

Intuitivní ovládání zajišťuje Easy Setup Assistant. Nastavení domácí sítě díky němu zvládnete za pár minut.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.