Nový přístupový bod od TP-Linku

TP-Link přichází na trh s novým přístupovým bodem AP300, který podporuje bezdrátový standard 802.11ac.

Dvoupásmové zařízení pro Wi-Fi sítě tak zvládá přenášet data rychlostí do 1 200 Mbit/s, kombinovaně v obou pásmech – 2,4 i 5 GHz (300 + 867 Mbit/s). Součástí nastavení je také možnost tvorby dvou paralelně běžících bezdrátových sítí, z nichž ta na 2,4 GHz může sloužit pro jednodušší úlohy, ta na 5 GHz pak na ty datově náročnější.

Součástí je také podpora technologie tvarování paprsku (beamformingu) pro efektivnější, rychlejší a stabilnější spojení mezi přístupovým bodem a koncovým zařízením. Data pak zpracovává dvoujádrový procesor, který běží na frekvenci 800 MHz. Kromě bezdrátového spojení lze navázat taktéž spojení drátové, a to díky integrovanému gigabitovému ethernetovému portu. Model AP300 může sloužit i jako bezdrátový adaptér pro ta koncová zařízení, která neoplývají vlastním modulem pro připojení k internetu pomocí Wi-Fi.

K dalším funkcím přístupového bodu TP-Link AP300 patří funkce opakovače (repeateru) signálu či multi-SSID režim, zajišťující tvorbu několika oddělených sítí, například pro hosty. Veškeré výše uvedené funkcionality lze jednoduše nastavovat prostřednictvím webového rozhraní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.