Geniální vynálezy odhalí původní účel některých inovací

Na kanálu Viasat Explore bude možné sledovat nový seriál s názvem Geniální vynálezy, jenž odhalí, které ze známých vynálezů měly původně sloužit válce.

To, že byly především pro válečné účely vyvíjeny zbraně, nikoho příliš nepřekvapí. Zajímavější jsou předměty denní potřeby, které vznikly na popud nějakého konfliktu. Řadí se sem třeba papírové kapesníky, GPS navigace, lepicí páska nebo instantní káva. Tu má kupříkladu na svědomí americká občanská válka.

O největší pokrok v dějinách lidstva se paradoxně zasloužily válečné konflikty, následované vesmírným výzkumem, jehož motiv byl často stejný: nadvláda nad ostatními, respektive snaha o převahu nad protivníkem při studené válce. Při sledování seriálu se diváci dozvědí mimo jiné to, jak spolu souvisí francouzský vládce Napoleon a konzervované fazole, co bylo původním účelem digitální fotografie či z jakého důvodu je nylon vláknem, které vyhrálo válku.

Dokumentární seriál Geniální vynálezy poběží na kanálu Viasat Explore každé pondělí mezi 28. zářím a 16. listopadem, a to vždy od deváté hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.