Máte slabý signál Wi-Fi? Pomůže opakovač signálu

Výrobce síťových zařízení TP-Link přichází na trh s opakovačem alias repeaterem Wi-Fi signálu s modelovým názvem RE450.

Opakovač podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac a běží současně ve dvou pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz, přičemž v prvním z nich činí maximální teoretická přenosová rychlost 450 Mbit/s, ve druhém pak 1 300 Mbit/s, celkově tedy 1 750 Mbit/s, což hravě dostačuje na náročnější on-line operace, jako je hraní her, streamování videa či přenos velkých objemů souborů. V závislosti na místních podmínkách pokryje opakovač až 1000 m² prostoru.

Přístroj je určený především pro oblasti v domácnosti, kanceláři nebo na zahradě, kam nedosahuje běžný Wi-Fi signál a pro spolehlivý chod internetu je potřeba jej posílit. Kromě toho je model RE450 vybavený také gigabitovým ethernetovým portem, díky čemuž je možné jej využít jako adaptér pro bezdrátové připojení chytrých televizí, konzolí či přehrávačů Blu-ray disků, které nejsou vybaveny vlastním Wi-Fi modulem.

Výhodou opakovače je kompatibilita s prakticky všemi standardními bezdrátovými routery a snadné nastavení. Inteligentní LED indikátor síly signálu umožňuje optimální umístění zařízení v prostoru.

Repeater TP-Link RE450 je dostupný v síti prodejců TP-Link za doporučenou cenu 2 599 Kč včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.