V Moravském krasu se nudit nebudete

Od roku 1956 je právem chráněnou krajinnou oblastí. Propast Macocha, která se v něm nachází je 138,4 metrů hluboká a je nejvýznamnější, potažmo nejvyhledávanější atraktivitou tohoto regionu. Každý rok ji navštíví cca 200 tisíc turistů, kteří se sem rádi vracejí. Vědí totiž, že kromě jedinečných krasových útvarů je zde čeká také celá řada skvělých kulturních i jiných událostí.


Pro milovníky umění

Ten, kdo má rád hudbu, zajásá nad mnoha koncerty pořádanými v Blansku, Boskovicích, Brně i jiných městech a kromě nich jsou vyhledávané koncerty a hudební recitály v jeskynních prostorách Moravského krasu, kde je akustika opravdu zajímavá. Filmové nadšence zajisté uchvátí programy letních kin, včetně již tradičního hostování pojízdného kinematografu bratří Čadíků. Kromě návštěv zámků, galerií a muzeí se mohou turistům naskytnout akce typu Muzika pro Karolínku, která na blanenském zámku má již svou tradici, série několika hudebních produkcí se odehrává na zámeckém nádvoří.

Westernové městečko

Areál Western parku v Boskovicích je dokonalou napodobeninou divokého západu, mimo jiné atrakce se zde konají divadelní představení, koncerty, soutěže atd. O zábavu je zde postaráno jak pro dětské, tak pro dospělé publikum. Podobný zážitek nabízí taktéž keltský skanzen Isarno u Letovic, kde se návštěvníci dozvědí něco o životě starých Keltů. Vždy, když se zde konají pravidelné akce, si může našinec vyzkoušet jejich bojové dovednosti s mečem.

Další zajímavosti

S historií pivovarnictví je možno seznámit se v černohorském pivovaru. Na programu je návštěva sklepení, exkurze v provozu na výrobu piva, dokonce si každý může zkusit uvařit vlastní várku zlatavého moku. Výstava historických divadel a loutek, obrazy, porcelán, sklo ukrývají zámecké interiéry v Lysicích, k vidění je zde hlavně jedinečná zahrada se sloupovou kolonádou, která je v sezóně známá pořádáním procházky při svitu pochodní. Moravský kras skýtá ještě mnohem více příležitostí ke zpestření pobytu v této lokalitě, přičemž aktuální programy jsou veřejnosti přístupné na portálech vybraných měst a v informačních střediscích či v hotelu Olberg. Nudit se tu rozhodně nebudete!

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.