Jak zabavit děti

Určitě jste se již vyskytly v situaci kdy jste měli důležitou robotu a potřebovali jste na chvíli zabavit vaše děti. Vypadá to sice snadno ale o to těžší je to uskutečnit. Děti jsou zvědavé a dlouho je při jedné hře neudržíte, proto musíte vymyslet něco víc.

V takových situacích jim nestačí dát nějaké dárky výměnou za to, že nebudou překážet. Nuda by je dovedla k často nevhodným zábavám. Proto se v tomto článku podíváme na různé možnosti jak zabavit děti – od těch nejmenších až po ty větší. Nejprve se vrátím ke svým slovům o dárcích, kde jsem říkal, že to nestačí. Můžete to ale zařídit tak, že to stačit bude. Pokud bude dárek věc, která je zabaví tak zabijete dvě mouchy jednou ranou – potěšíte jejich dárkem a k tomu je i zabavíte.

Můžete použít například nějaké vtipné dárky se kterými se budou bavit nebo něco praktičtější co budou chtít hned vyzkoušet. Tak a podívejme se na první možnost zábavy. Jsou jí společenské hry. Tuto možnost využijete pokud máte aspoň dvě děti. Ty se při společenské hře dokáží zabavit na hodiny. Vybrat jim třeba nějakou těžší, zábavnou ale vhodnou pro jejich věk. Při společenské hře se navíc mohou i něco naučit. Je ale dobrou takovou hru a vlastně i všechny zábavky vybírat s dětmi aby se nestalo, že jejich hra nebude bavit. A pokud už jsme při hrách tak se podívejme i na hry elektronické. Ať už jde o hry na PC, PS nebo jiné jsou vhodné na zabavení i jednoho dítěte. Samozřejmě takové hry nejsou tou nejlepší možností ale často nejoblíbenější. Navíc i při takových hrách se děti mohou něco naučit.

Pokud doma nemáte žádnou hru vhodnou pro vaše dítě tak mu můžete zajít nějakou koupit a navíc ho i potěšíte dárkem. Při výběru hry berte ohled nejen na věk vašeho dítěte ale i na možnosti hraní. Tedy pokud nemá playstation tak mu koupíte hru raději na PC případně jen nějakou hru do ruky. Také můžete děti zabavit televizorem a to tak, že jim pustíte nějakou pohádku nebo film. Dále ještě zmíníme možnost pro jedno dítě. Zde je velmi dobrá a dlouhá zábava nějaká skládačka. Pro menších vyberte lego nebo podobné skládačky, pro těch větších jsou dobré puzzle.

Takové skládání může trvat opravdu hodiny, někdy i dny. Při takových zábavách třeba i přemýšlet takže jsou pro děti velmi vhodné. Navíc si výsledek své práce mohou vyložit na poličku nebo vytvořit obraz. Toto byly pozitivní možnosti pro děti ale samozřejmě se dá na to jít i jinak. Můžete je poslat dělat si úkoly, učit se nebo jít uklidit. Tady už se ale o zábavě nedá mluvit a tak je lepší zůstat při prvních možnostech. Samozřejmě zabavit je nemusíte jen uvnitř ale i ven. Mohou se jít kole nebo stavět sněhuláka. Aby měli větší chuť můžete jim udělat nějakou soutěž s dárky. Například kdo postaví nejhezčího sněhuláka. Tak, doufám, že jsme vám alespoň trošku pomohli a přeji hodně trpělivosti při práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.