Vánoce u moře za svitu slunce

Města se ponořila do inverzní oblačnosti, slunce je k zahlédnutí chvilkami možná jen na horách. Podzimní plískanice nahradil mráz a místy bílá sněhová pokrývka. Ráno odcházíme z domu za tmy a za tmy se zase vracíme domů zpět. Šedivé dny jsou v zimním období naprostou samozřejmostí.

Pokud jste navíc nestihli po skončení letní sezony zajet na podzimní dovolenou do některého evropského letoviska načerpat nové síly, můžete přemýšlet o strávení vánočních svátků u moře v některé exotické zemi.

Na prosluněné pláži rázem zapomenete na starosti všedního dne. Jistě vám nebude chybět ani ozdobený vánoční stromek a zpívání koled. Kanárské ostrovy jsou jen pár hodin letu a známá Gran Canaria vás přivítá příjemnými teplotami. V kubánské Havaně se můžete vrátit v čase o několik desítek let zpět, zapálit si proslulý doutník a vychutnat sklenku pravého rumu na březích Karibiku.

Pravou a nefalšovanou vánoční exotickou dovolenou zažijete v Dominikánské republice nebo v Thajsku na plážích v Indickém oceánu. V místní kuchyni naleznete v ulicích měst a můžete si dopřát mnoho netradičních pokrmů připravených přímo před vámi. V Dubaji zase můžete obdivovat megalomanské stavby nebo zamířit na nákupy do obrovských obchodních center.

Zkuste letos prožít vánoční svátky jinak, prožijte Vánoce u moře za svitu slunce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.