Poslední váleční králové Evropy na Viasat History

Na televizním kanálu Viasat History bude již brzy možné zhlédnout dokumentární seriál britské produkce s názvem Poslední váleční králové Evropy.

Historie v něm popisovaná je sice klíčová spíše pro Velkou Británii, nicméně evropské dějiny, respektive i současnost, by byly jiné, kdyby ta bitva dopadla jinak. Konkrétně hovoříme o bitvě u Hastingsu ze 14. října 1066, která určila, kdo bude dalším vládcem Anglie.

Třídílný seriál nejprve představuje dobové pozadí, takže se dozvíme něco o Eduardu Vyznavačovi, králi, který zemřel bez dědice, hraběti Haroldovi, muži, který si trůn po smrti Eduarda nárokoval, a několika dalším vládcům, kteří si na anglický trůn činili zálusk. Mimo jiné zde v napůl hraném pořadu vystupují herci představující třeba normanského vévodu Viléma nebo norského krále Haralda Hardrady, vůdce Vikingů.

Pořadem, který je dílem produkční společnosti Off the Fence, provází historik Dan Snow, který již s natáčením podobných děl má své zkušenosti, a kromě toho napsal i několik knih zabývajících se převážně vojenskou historií.

Dokumentární seriál Poslední váleční králové Evropy poběží na kanálu Viasat History od 15. března každou středu ve 21:00 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.