TP-Link přináší kapesní Wi-Fi modem pro připojení na cestách

Společnost TP-Link představila nový miniaturní Wi-Fi modem v elegantním tvaru oblázku, který se vejde do kapsy a je schopen připojit k internetu současně až deset různých zařízení.

TP-Link M5250 je určen ke sdílení 3G připojení a slouží jako přenosný Wi-Fi hotspot. Zařízení podporuje bezdrátový standard 802.11n a pro připojení mobilních zařízení včetně tabletů, smartphonů či notebooků stačí jen vložit datovou SIM kartu do k tomu určeného slotu. Modem je kompatibilní se sítěmi HSPA+ a zvládá rychlost downloadu do 21,6 Mbit/s, teoretická rychlost uploadu pak dosahuje hodnoty 5,76 Mbit/s.

Díky integrované baterii s vysokou kapacitou 2 000 mAh umí TP-Link M5250 vydržet na jedno nabití až deset hodin (v závislosti na počtu připojených uživatelů a celkové intenzitě využívání), tedy víceméně celý pracovní den. Baterii lze následně dobít z jakéhokoliv zařízení pomocí univerzálního microUSB portu. K dalším možnostem konektivity patří slot na microSD karty, do nějž lze vložit příslušná paměťová média s kapacitou až 32 GB a využívat modem jako externí úložiště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.