Veřejné zakázky

Jak jistě víte ve veřejných zakázkách jsou slušné peníze. Každá firma by si tak rád ukousla z koláče jednotlivých ministerstvech. Jenomže jak se k nim dostat? Jde to vůbec bez známostí, anebo úplatků jak se nás každý den snaží přesvědčovat komerční média?

Pravda je taková, že stát nedá veřejnou zakázku každému. Firma musí splnit hned několik podmínek výběrového řízení, které vždy nejsou lehké. Často je právě jedna z podmínek mít už nějaké zkušenosti s veřejnými zakázkami. Ale kde začít?

Máte v podstatě dvě možnosti. Sledovat situace na vývěskách, internetových stránkách, anebo informačních novinách měst, anebo vsadit na nějaký online nástroj, který vás v pravou chvíli informuje. Zatímco shánění jednotlivých informací po celém kraji nemusí být snadné, dokonce podle některých je prakticky nemožné vše včas zjistit, tak naproti tomu využití online služeb je pohodlnější. Podívejme se například na službu Government Services. Nabízí monitorování portálu na správu veřejných zakázek a včasné upozornění pokud se něco naskytne. Máte tak jedinečnou možnost se včas dozvědět o veřejné zakázce o kterou by se Vaše firma mohla ucházet. Nutné dodat, že služba je placená. Stojí 990 Kč měsíc. Na druhou stranu budete včas informování o všech novinkách.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.