Na trhu jsou chytré zásuvky od TP-Linku

TP-Link uvedl na trh dvojici inteligentních zásuvek, jejichž účelem je automatizace tzv. chytré domácnosti.

Bezdrátově ovládané zásuvky patří do řady Smart Plug a jejich modelové označení je HS100 a HS110. Zásuvky zvládají na dálku řídit spotřebiče a mít přehled o jejich provozu odkudkoliv. K jejich ovládání postačí jakýkoliv smartphone běžící na platformě Android nebo iOS. Rozdíl mezi oběma zásuvkami je hlavně v tom, že model HS110 umí sledovat spotřebu elektřiny.

Uživatelské rozhraní je řešeno ve formě aplikace Kasa, která je zdarma ke stažení na příslušných app storech jednotlivých operačních systémů. Obě zásuvky je možné propojit s přístrojem Echo od Amazonu, který umožňuje ovládání hlasovými povely.

Díky zásuvce HS110 řady TP-Link Smart Plug je možné kontrolovat spotřebu elektrické energie (alespoň v případě zapojených spotřebičů), protože prostřednictvím aplikace lze získat analýzu a statistiku z posledního týdne nebo měsíce.

Zásuvky lze použít i jako součást systému zabezpečení domácnosti, neboť je lze nastavit na funkci „stále doma“, což odradí případné zloděje, neboť kvůli nepravidelnému zapínání a vypínání světel si nemohou být jisti, zda se někdo nachází doma či nikoliv.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.