Jaký plot postavíte kolem vašeho domu?

Máte problémy s výběrem oplocení kolem vašeho domu? Je nám jasné, že výběr oplocení pozemku není jednoduchý. Musíte zohlednit mnoho alternativ. Proto si pečlivě pročtěte tento článek, kde naleznete přehled nabídky oplocení na našem trhu.

Ke každému domu patří plot, bez něho by dům nebyl kompletní. Pomocí plotu vymezíte pozemek, který patří vám, a zároveň si zajistíte estetický prvek na zahradě. Oplocení pozemku by tedy mělo být funkční, mělo by chránit váš majetek, děti před případným vběhnutím do silnice či vašeho psa. Ten díky oplocení zahrady neuteče od svého domova. Je nezbytné poznamenat, že takový plot chrání i kolemjdoucí a sousedy.

Na co si dát pozor, když budete vybírat plot?

První, co byste měli zohlednit, je výška vašeho domu. To znamená, že výška plotu se odvíjí od výšky objektu. Pokud např. bydlíte v bungalovu, doporučujeme vám nízký plot. Záleží i na velikosti parceli. Pakliže je parcela rozlehlá, můžete si dovolit robustní oplocení zahrady. Berte v potaz i styl vašeho domu. Plot by měl korespondovat materiálem, konstrukcí i barvou k domu. Měli byste zohlednit i oplocení vašeho souseda. Jen si představte, jak by vedle sebe vypadalo poplastované pletivo a kamenná zeď.

Jaké oplocení pozemku zvolíte vy?

Už výše jsme si řekli, že plot má mnoho funkcí. Nejedná se však jen o estetickou funkci. Pomocí oplocení zahrady zabráníte zvědavým kolemjdoucím koukat na vás, když zrovna relaxujete. Plot slouží i jako zábrana proti nepříjemné větru. Jde však sehnat plot, který splní veškeré tyto funkce?

Prefabrikovaný plot

Jednou z možností je plot z prefabrikátů. Jeho výhodou je, že se snadno postaví a zajistí oplocení se silnou podezdívkou. Výška plotu je vysoká či středně vysoká. Můžete s vybrat z několika výplní, jakou jsou stavebnice, kvádry či tvarovky.

Plot z živých rostlin

Vybrat si můžete i živý plot, jehož značnou nevýhodou je pravidelná péče. Pokud vám však nevadí pravidelné stříhání a hnojení keřů, tůjí a jehličnanů, získáte překrásný plot, který bude ozdobou vaší zahrady.

Oblíbené poplastované pletivo

Velmi oblíbenou variantou oplocení zahrady je v dnešní době poplastovaný plot. Lidé ho zejména využívají k oplocení boků a zadní části pozemku. Jestliže chcete poplastovaný plot okolo celé parcely, tak to není problém. Oceníte u něj dlouhou životnost a minimální údržbu. Jediné, co budete muset dělat, je plot postavit.

A co ploty ze dřeva?

Dřevěné ploty vypadají skvěle, avšak jsou náročnější na údržbu. Ať už máte starší domek nebo nový moderní dům, dřevěný plot zaručeně zapadne do vzhledu okolí. Další nevýhodou je, že ploty z latí, trámků a palubek mají krátkou životnost. Nutná je častá impregnace a velká pozornost.

Plot z kovu

Další možností oplocení pozemku je i využití kovového plotu. Doporučujeme ho zejména ke starším domům, kam se drátěné pletivo v rámech hodí. Kovový plot se skládá ze svařovaných panelů či pletiva. To se následně pozinkuje, polakuje či potáhne plastem. Tak jaký plot si nakonec vyberte vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.