Gokshura – velice silné rostlinné afrodisiakum

Kotvičník (Tribulus terrestris) který je znám též pod názvem Gokshura je další bylina která je velice oceňována při léčení erektilní dysfunkce. Už od starověku je tribulus terrestris užívaný v indické a ajurvédské medicíně jako prostředek pro posílení těla a afrodisiakum. V Evropě byl odedávna užíván k léčení erotických dysfunkcí a jako násobič erotické touhy.

Zájem o kotvičník se začal silně zesilovat v 80. letech minulého století, po zveřejnění výsledků vědecké práce prováděné východoevropskými vědci a klinických studií které představily jeho užitečnost při posílení erekce. Nyní pořád častěji pijí tribulus terrestris sportovci, kteří ho užívají pro zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kotvičník pozemní posiluje vytrvalost, libido a sexuální funkce u mužů a silně posiluje milostné prožívání a citlivost u většiny žen, a z toho důvodu je také nazýván přírodní viagra. Tribulus terrestris se obvykle pije ve formě výluhu. Sypaný kotvičník lze objednat na internetu.
V čem je tajemství: Předchozí studie prováděné u králíků a primátů dokázaly, že příjem rostliny goksura může způsobit statisticky významné zvýšení množství testosteronu, dihydrotestosteronu a dehydroepiandrosteronu, což vytváří afrodiziakální efekt. Bylo prokázáno, že tribulus terrestris zvyšuje sexuální funkčnost u zvířat, která se projevuje z dúvodu stimulace androgenních receptorů v mozku. Předpokládá se, že hlavní důvod v posílení milostné tužby a umocnění erekce hraje zlepšení průtoku krve do penisu tím, že zesiluje tvorbu oxidu dusnatého v penisu. Dnešní pokusy dokázaly že tribulus terrestris má též velice účinné antiseptické účinky.
Celý mechanismus působení kotvičníku zemního není stále kompletně prozkoumán, ale vliv na topořicí funkce a samčí schopnost reprodukce byla opakovaně prokázána. Z toho důvodu se goksura obvykle používá k léčbě poruch reprodukce, erektilní dysfunkce, sníženého libida a andropauzy. Užívají jej špičkoví sportovci, zejména kulturisté , neboť má vliv na zvýšení objemu svalové hmoty a rychlejší obnovu po těžkém tréninku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.