Virtuální kancelář – luxus i při značné úspoře

Představte si, že poptáte drobnou službu v oblasti řekněme marketingu po freelancerovi, čili OSVČ. Nečekáte zázraky, ale cena vyhovuje. Jedete na schůzku a čekáte buď provizorní kancelář v bytě, nebo zakouřenou kavárnu s wifi připojením, kde bude každých pět minut nakvašená servírka kontrolovat, jestli už máte dopitou kávu. A malý živnostník vás přivítá v luxusní kancelářské budově v centru města, hned vedle banky, pojišťoven a nadnárodních společností. Při chůzi po nablýskaném mramoru se otáčíte a hledáte skrytou kameru, ale skutečně – malá komfortní jednací místnost, asistentka, která s úsměvem donese kávu a vodu, nachystaný flipchart a promítačka. Kde na to ten soukromník bere?

Virtuální kancelář není drahá

Vysvětlení je prostší, než by se mohlo zdát: virtuální kanceláře vyjdou asi tak draho, jako srovnatelně dlouhá návštěva kavárny s nějakou tou útratou. Proč by tedy měli malí podnikatelé brousit po hospodách a lovit čárky na signálu bezdrátového internetu, když mohou za stejné peníze doslova oslnit? Fígl je v tom, že dvouhodinové jednání přijde pronajímatele luxusních prostor sotva na pár stovek, což si bez problému pokryje z režie. Odejde a víc neplatí.

Pro řadu firem je virtuální kancelář lákavým řešením

V moderní době, kdy řada firem pracuje s externisty a některé firmy nemají ani svoje reálné sídlo v kamenné budově, se virtuální služby stávají středem pozornosti. Pět kluků programátorů se snadno dohodne na společné práci a poradách v nejbližší putyce, ale zákazníka musejí uvést do reprezentativních prostor. V ten okamžik se stává občasný pronájem virtuální kanceláře lákavým – za málo peněz hodně muziky. Pro kontakt s úřady a zápis do rejstříků také mohou využít tak zvané virtuální sídlo firmy. Služba označovaná jako sídlo firmy znamená poskytnutí adresy, nejčastěji sdílené s několika dalšími subjekty, pro účely právního ošetření sídla firmy v rejstřících. I když jako firma fungujete na různých místech, korespondence a oficiality mohou probíhat na reprezentativní adrese v centru velkého města.

Běžnou administrativu obstará virtuální osobní asistentka

Když se řekne virtuální a ještě k tomu třeba virtuální asistentka, zní to, jako kdyby měl pro vás pracovat animovaný obličej na obrazovce, podobně jako v různých sci-fi filmech. Opak je pravdou a ti, kdo se těšili na umělou inteligenci, pro dnešek neuspějí. Virtuální osobní asistentka je stejně opravdová, jako jakákoliv jiná asistentka ve firmách, kterými jste prošli, nebo se kterými jste spolupracovali. Pouze ji opět platíte jen v momentě, kdy ji potřebujete, například při jednáních ve virtuální kanceláři, nebo vyřizování korespondence.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.