Jak vytvořit webové stránky a vydělat na nich

V dnešní době se tvorbou a provozováním webových stránek živí velké množství lidí a láká to stále nové a nové zájemce, kteří chtějí tuto formu podnikání na internetu vyzkoušet.

Většina ze začátečníků ale vlastně vůbec neví, jak to na internetu funguje, čím se dá nejlépe vydělávat a jak vlastně vytvořit webové stránky, které budete propagovat. Právě proto jsme pro vás připravili tento krátký návod, kterým se vás pokusíme nasměrovat.

Doména a hosting

Pokud chcete mít adresu typu mojeadresa.cz, musíte si zaregistrovat tuto .cz doménu (pokud je volná) u některého registrátora a k ní mít i hosting. Jako registrátora můžu doporučit například Subreg.cz, případně Wedos.cz, který nabízí i služby webhostingu (vlastně subreg taky).

Jak postupovat při registraci domény >

Redakční systém

Na vaší doméně je potřeba vytvořit nějaký obsah. Pokud však nemáte znalosti žádného programovacího jazyka a neumíte ani základy HTML, může to být obtížné. Existují ovšem redakční systémy zdarma, díky kterým můžete svoje stránky spravovat pohodlně.

Mezi takové redakční systémy se řadí například WordPress, který můžu rozhodně doporučit, využívá ho dnes každý desátý web na světě.

Obsah a propagace

Jakmile se naučíte se vaším redakčním systémem či webem pracovat, je třeba rozvrhnout si, jaký obsah budeme přidávat, jak často, jaké obsáhlé budou naše texty (případně jiný formát). V dnešní době obsah silně souvisí s propagací, protože kvalitní obsah může být velmi silnou formou propagace ve vyhledávačích.

Rozhodně tedy nepodceňujte kvalitní obsah a tvořte hodnotné weby s přidanou hodnotou.

Monetizace projektu

Po získání návštěvnosti (trafficu) je potřeba z těchto návštěvníků nějakou formou získat peníze. Nejčastěji se využívá reklama, například nasazení PPC systémů Adsense nebo Sklik, kdy dostáváte peníze za proklik. Můžete vyzkoušet také affiliate, kdy je zisk za provize anebo lze prodávat své produkty či služby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.