Nové Wi-Fi přístupové body TP-Link s technologií PoE

Výrobce síťových zařízení TP-Link přichází s novými Wi-Fi přístupovými body EAP225 a EAP245, které podporují technologii PoE (Power-over-Ethernet), tedy napájení ethernetovými kabely.

Nová zařízení je možné připojit do místní sítě LAN a následně vytvořit nové bezdrátové připojení k Wi-Fi o maximální teoretické rychlosti až 1 200 Mbit/s u EAP225 a 1 750 Mbit/s u EAP245. Zařízení jsou určena pro prostory s velkým datovým tokem, jako jsou restaurace, hotely, školy či obchody.

Výhodou přístupových bodů (neboli access pointů či AP) od TP-Linku je jejich snadná a rychlá implementace a instalace (na stěnu nebo na strop, kde vypadají jako svítidla), a právě výše zmíněná technologie PoE, která umožňuje nasazení AP do vzdálenosti až 100 metrů od výchozího routeru či switche, aniž by k tomu byla nutná jakákoliv elektrická zásuvka v okolí.

Oba modely nabízejí podporu Wi-Fi standardu 802.11ac, technologie pro navýšení datové propustnosti 3×3 MIMO či dvou pásem, 2,4 a 5 GHz.

Správu umožňuje řídící software TP-Link Auranet Controller, který zvládá nakonfigurování, ovládání i update až stovek přístupových bodů najednou. Stačí k tomu jakýkoliv PC připojený do sítě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.