Jednoduché topení dneška

Potřebujete nové topení? Topení jednadvacátého století ? Žádný problém. Není to příliš dlouho, co se k nám na trh dostal zcela nový způsob, jak vytápět prostory a místnosti. Prostorové topení – infratopení. A že nemáte ponětí , co infrapanely představují nebo jak mohou fungovat? Je to zcela jednoduché .


Infratopení funguje na bázi infračerveného záření. Jakmile umístíte infrapanel na jednu ze stěn ve vašem pokoji, infrapanel začne vyrábět elektromagnetické záření a tím pádem se tepelná energie přenáší na okolní tělesa, například okolní stěny pokoje či nábytek. Při dopadu tohoto záření na pevné předměty vzniká teplo.
I když si elektromagnetické záření vyrábíme sami již několik let či století, málokdo z nás si to vůbec uvědomí .
Infratopení funguje podobně jako klasické Slunce v přírodě. Venku může být chladno až zima, ale jestliže na naše tělo dopadají sluneční paprsky, které jsou infračervenými vlnami Slunce, cítíme teplo, i přes to, že slunce je od nás vzdálené . Díky tomu infračervené záření, které vychází z infrapanelů, funguje velmi podobně , jako běžné Slunce.
Jedinné, na co je třeba dbát , je umístění infrapanelu. Jelikož se infračervené záření šíří přímočaře, neměl by v cestě stát žádný velký kus nábytku nebo jiné věci. Infrapanelyje možné umístit také na strop, čímž eliminujeme problém s nábytkem.
Jednou z velkých výhod infratopení je jejich vzhled . Nejenom, že máte možnost vybrat si z všelijakých barev infrapanelů, ale můžete si nechat na infrapanel natisknout nějaký motiv nebo vlastní fotografii. A proto vám nebude topení nijak překážet ani ničit vzhled interiéru, ale právě naopak.

Jiným příkladem infračerveného záření v běžém životě se staly infrasauny. Nejedná se o klasické finské sauny a další druhy saun, ale jedná se o docela nový, zdravější způsob relaxace. Infrapanely, které jsou uložené uvnitř infrasaun, vypouštějí zdravé infračervené záření, které má vliv hned na několik věcí zároveň. Jednak je to výborný způsob, jak regenerovat celé tělo, nabrat jiné síly a také se zbavit stresu.
Dlouhovlnné infračervené záření zvládá proniknout hlouběji než do 4cm pokožky. Tím, že ohřívá svalové tkáně, napomáhá odstranit celulitidu, během toho, co naše tělo je uvolněné a užívá si relaxaci. Dále je také známo , že při dosažení 50°C začíná lidské tělo produkovat pot, čímž se vylučují škodlivé látky z našeho těla. Infrasauny jsou vhodné také při nemocích a nachlazeních. Dokáží prohřát lidský organismus, posilují imunitu, uvolňují dýchací cesty a zároveň mají kladné účinky na akné, exémy, a dokonce i bolest v krku nebo ušní nemoci. Během infrasaunování se z těla odstraňují i odumřelé kožní buňky a mnohé nečistoty . Infrasauny jsou zcela zdravé, můžete je využívat dnes a denně , neboť vám nezpůsobí žádné vedlejší učinky a určitě si relaxaci uvnitř infrasauny oblíbíte .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.