Bílá vytlačila žlutou

Každé období s sebou přináší módní trendy a sezónní barvy. Souboj barev se neodehrává jen v módním průmyslu, ale i v běžném životě. Vzpomeňte si, v jakých barvách jste měli zařízený byt před 25 lety, do jaké barvy jste zdobili vánoční stromek, jak jste barvili velikonoční vajíčka, jaké se vyráběly dekorace nebo šperky.

Před čtvrt stoletím jsme vliv barev příliš nevnímali, vánoční stromek jsme měli rok co rok stejný, na vajíčka se prodávaly 4 základní barvy a stále stejné obtisky a šperky se dědily z generace na generaci. Dnes by si asi žádná žena do společnosti nevzala zlatý prsten nebo zlatou brož po prababičce, sice tyto šperky mají svou cenu, ale raději mají své místo ve šperkovnici nebo v domácím sejfu. Souboj barev ve zlatnictví je velmi zajímavý. Symbolem zlata je barva žlutá, což je nejjasnější teplá barva, která s sebou přináší povzbuzující a rozveselující účinek, podporuje myšlení, oživuje paměť a povzbuzuje nervy. Krásně znázorňuje bohatství a moc, když se k žluté barvě zlata přidají velké barevné kameny, třeba červené, hned se objeví asociace na královské korunovační klenoty.

Před 25 lety každá žena toužila mít zlatý prsten s velkým kamenem, vyráběly se takové přívěsky, náramky i brože. Dnešní doba je trochu jiná, lidé více prahnou po svobodě, nezávislosti a nevinnosti, proto i ve zlatnictví žluté zlato převálcovalo to bílé. Bílá barva je chladivou, přesto rozjasňující barvou, je symbolem volnosti, čistoty a perfekcionismu, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. K bílému zlatu se krásně hodí drahokamy, sklo a perličky, proto v současné době jsou u dam tak oblíbené třpytivé šperky. Módní doplňky z čistého zlata ale poměrně hodně vytěsnila bižuterie, chirurgická ocel a stříbro, pravé zlato je nejčastěji využíváno na zásnubní a snubní prsteny nebo na první dětské náušnice. Muži teď mají velmi těžkou situaci, když chtějí svým partnerkám, ženám nebo maminkám udělat radost. Trefit se do vkusu, módního trendu a přitom překvapit, je velmi těžké. Muži přesto zlato kupují rádi, protože v této investici vidí daleko větší smysl, než kdyby měli utratit peníze za značkovou kabelku nebo drahé boty. V tomto případě je výborným dárkem zlato investiční. To z módy nevyjde nikdy. Investiční zlato, tedy zlaté mince nebo zlaté slitky jsou originálním dárkem, který zároveň chrání peníze před inflací. Investiční zlato, stejně jako šperky, můžete koupit nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. A jestli si myslíte, že zlatý prsten je pro vás dostupnější než zlatá mince, tak jste na omylu. Investiční zlato si totiž můžete pořídit i na splátky a to formou „zlatého spoření„, sami si určíte kolik měsíčně chcete platit a na jakou gramáž chcete dosáhnout, veškeré bližší informace najdete na internetu na zlato.cz. Investiční zlato má navíc velkou výhodu v tom, že barevným módním trendům nepodléhá a taková zlatá cihlička je už v našem podvědomí uložena jako krásně jasně žlutá, ta zkrátka z mody nikdy nevyjde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.